Search
Close this search box.

Offshore bankovnictví: Vaše otázky a naše odpovědi

Jak si vybrat nejlepší zahraniční banku pro vás? Zde je osm často kladených Vašich otázek a našich odpovědí.
Banking

DŮLEŽITÉ INFORMACE, KTERÉ BYSTE MĚLI VĚDĚT

Offshore bankovnictví: Vaše otázky a naše odpovědi

Offshore banka, na rozdíl od standardní “vnitrozemské” banky, je banka nacházející se v jiné zemi než je země její klienty. Země, které tento postup umožňují, jsou známé jako daňové ráje nebo zahraniční finanční centra. Banky často poskytují tuto službu výlučně nerezidentům (zahraničním klientům) a nemohou poskytovat své bankovní služby také svým rezidentům (místním klientům), pokud k tomu nedostanou souhlas příslušné centrální banky, aby mohli jasně rozlišovat mezi zahraničními a zahraničními klienty. domácí bankovní sektory. Praxe nabízení zahraničních účtů vkladatelům, kteří nežijí v zemi, se označuje jako zahraniční bankovnictví.

Offshore bankovní účet je účet otevřený v bance nerezidentům země, kde se banka nachází. Typickým důvodem, proč má jednotlivec nebo společnost účet v zahraničí, je profitovat z nízkých daní nebo ze zvýšeného soukromí v jurisdikcích, kde tyto banky často sídlí, dalšími důvody však mohou být diverzifikace a zmírnění rizik (např. Politické) nebo prostě výhodnější podmínky pro bankovnictví poskytované konkrétní bankou.

Ano, offshore bankovnictví je k dispozici pro společnosti i jednotlivce, proto si každý účet může založit takový účet. Požadavky závisí na konkrétní banky, obvykle jsou však velmi podobné jako v bankách domovské země klienta. Kromě základních požadavků na ověření vaší totožnosti existují i další požadavky na boj proti praní špinavých peněz, jako je například uvedení zdroje finančních prostředků / příjmu, aby se zajistilo, že účet nebude použit k nezákonné účely. Pokud uvažujete o otevření svého zahraničního bankovního účtu a chcete se dozvědět více informací o jeho fungování, kontaktujte nás. Pomůžeme vám rozhodnout se o správné zemi, kde si otevřete takový bankovní účet s ohledem na vaši státní příslušnost a bydliště. Toto je choulostivá záležitost, která by se neměla uspěchat. Jsme připraveni vám pomoci.

Ano, mají a bylo to už dávno, kdy byl proces založení nového účtu v offshore bance lehký a často šlo o ověření totožnosti samotného klienta. Trend v bank, jakož i v offshore bankách, který provádí stále více důkladné péče před přijetím nové klienty, aby zabránil nelegálnímu použití svých účtů, se v dnešní době stává novým standardem, i když jejich politiky KYC se liší v závislosti na jurisdikci.

Offshore jurisdikce je termín používaný k označení zeměpisné oblasti konkrétní zahraniční země, která se nachází mimo domácích břehů, t. j. od onshore zemí. Typicky, daňové ráje (například Britské Panenské ostrovy, Bermudy nebo Bahamy) a / nebo zahraniční finanční centra (například Singapur, Hongkong, Dubaj) se obvykle označují jako offshore jurisdikce.

Offshore bankovnictví je zcela legální. Přesto, co můžete slyšet o daňových únicích nebo jiných nelegálních činnostech, na zřízení offshore bankovního účtu není nic nezákonné, pokud to neuděláte s riskantním záměrem např. daňové úniky nebo praní špinavých peněz. Pokud je to tak, nekontaktujte nás, nejste na správném místě, abychom vám pomohli. V našem případě je offshore bankovnictví o právních aktivitách, jako je legální diverzifikace vašeho podnikání a zmírnění inherentních rizik např. umístit své likvidní aktiva do zdravých, dobře kapitalizovaných institucí, kde se s vašimi potřebami zachází nejlepší.

Mezi výhody offshore bankovnictví patří daňové výhody, ochrana majetku, soukromí a širší škála investic. Mezi nevýhody patří často vyšší náklady než v bankách na vysokých ulicích a také zvýšená regulační kontrola, které nyní čelí zahraniční jurisdikce a účty.

Ano, a nemusí to být offshore bankovní účet daleko, ale v bance sousední země. Protože rozhodnutí kteréhokoliv státního orgánu obvykle platí pouze na území tohoto státu, otevřením bankovního účtu v jiné zemi, např. stačí překročit hranici a de facto zvýšíte svou svobodu tím, že se dostanete k takovému rozhodnutí státního orgánu domovské země. Popřemýšlejte o tom a kontaktujte nás pro další podrobnosti.

Sdílet:

Další články

Nová daň z finančních transakcí na Slovensku

Vláda Slovenské republiky schválila dne 18. září 2024 zákon o nové dani z finančních transakcí. Po její schválení by měla být účinná od dubna 2025 a bude se týkat jak právnických osob, tak fyzických osob, které jsou podnikateli/živnostníky.

Darovací daň

Co je darovací daň? Jde o daň z převodu uvalená na bezúplatný převod peněz nebo majetku z jedné fyzické nebo právnické osoby na druhou.

Zanechte nám vzkaz